Windows 10 RedStone ile Karşınızda !

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook4Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

Microsoft daha önce yapmadığı bir şey yaparak, Windows sürümlerine isim koymaya başladı. Bugüne kadar alışılagelmiş Service Pack (Servis Paket) yerine, yeni bir isimlendirme biçimi uygulamışlar. Windows 10’a 2016 yılında RedStone adında bir güncelleme gelecek. Bu güncellemeye RS1 diyeceğiz. Tabi ki bu da muhtemel RS2’nin habercisi olacak. Peki bu RedStone dediğimiz üründe ne gibi yenilikler bulunacak, hadi bakalım.

redstone-guncellemesi sosyal medya
Microsoft’un diğer Microsoft ürünlerini bir araya toplayarak, Xbox ile Windows Phone’u da Windows 10 tabanına geçirerek 3 platformu da birbirine uyumlu şekilde çalıştırmayı amaçladığını biliyoruz. Redstone’da ise, pek çok platformu bir araya getirmenin amaçlandığı söyleniyor. Yani sosyal medya platformunu da, windows üzerinden şık bir şekilde yürütülebilmesini kapsıyor. Redstone’a geçmek için format gerekmeyecek, güncelleştirme şeklinde mevcut Windows’unuzun üzerine kurabileceksiniz. Güncelleştirme dosyasının 4GB gibi bir boyuta sahip olacağını düşünüyorlar.

Windows-10-Redstone-guncellemesinin-gorselleri

Windows 10 RS1, 2016’nın haziran ayında bekleniyor. Bir dedikoduya göre de aynı yılın sonuna doğru da Redstone 2’nin geleceğinden söz ediliyor. Görüntüleri henüz belli belirsiz de olsa biraz grafiksel, biraz da yerleşim yeri olarak farklılıklar gözümüze takıldı. Başlat çubuğundaki şu anda 3’lü olan panel, son güncellemeyle tekrar teke indirilecek gibi duruyor. Kullanıcların kendi belirlediği Windows Metro yazılımları başlat çubuğunda yer alacak. Ayrıca, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları Windows’un üzerinden, tarayıcı dışında yazılımlarla takip edilebilinecek. RedStone projesini başarılı buldum fakat, umarım bu yenilikler bilgisayar algısından çok uzaklaşılmadan yapılır.

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook4Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page


Siteyi geliştirmek için çalışan gönüllülerden...