Battlefield Hardline – İnceleme

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

Battlefield Hardline Screeshot

Battlefield denince hepimizin aklına tanklı tüfekli savaş alanları gelirdi. Fakat bu sefer biraz daha farklı bir oyunla karşınızdayız. Serinin önceki oyunlarında Vietnam savaşını da gördük, modern savaşı da. Bu oyunda ise karşımıza suçla savaşan polisler çıkıyor. Nasıl suç mu ? Banka soygunu. Soyguncular size basit görünebilir fakat değiller. Ekipmanları ve rehineleriyle beraber size zor görevler çıkarıyorlar. Tabi sadece soyguncuları yakalamıyorsunuz, soyguncu da olabiliyorsunuz.

Oyun size 2 seçenek sunmuş, ya toplum için savaşırsın ya da kendin için. Konumuz banka soygunu olduğu için takım çalışmasının öneminin hepimiz farkındayızdır. Önceki oyunlarda hiç olmadığı kadar iyi bir takım çalışması olmalı. Tıpkı Left 4 Dead‘de de olduğu gibi, ekibinizdeki her birey çok önemli. Oyun taktikselliğiyle dikkat çekiyor.

Oyunun MultiPlayer modlarından bahsedelim biraz da:

1) Heist Mod

Tüm çıkış yollarını kapatmalısın. İçerdeki soygunculara nefes aldırmadan baskın yapmalısın. Ya da kasa dairesini olabildiğince çabuk patlatıp, polisler içeri basmadan oradan uzaklaşmalısın. Amaç ise en büyük skoru elde etmek.

2) Rescue Mod

Oyun artık daha da zorlaştı, hem soyguncuları öldürmeli hem de rehineleri kurtarmalısın. Yani Counter Strike oynayanların bildiği cs_assault sistemi. Tabi ki çok daha zorlayıcı ve çok daha kalabalık.

3) Hotwire Mod

Bankadan çıktığındaysa oyun hâla bitmiş değil. Arabalarınıza ve motorlarınıza bindiğiniz an kovalamaca başlıyor. Hızlı düşün ve hızlı sür. Yoksa ya yakalanırsın ya da yakalayamazsın.

4)Bloodmoney Mod

Parayı çaldın, parayı Safe House’a (Saklanacağı ev) yerleştirirken polisler zorluk çıkarıyor. İşte bu son aşamada yeniden sıcak çatışmaya girmelisin.

Battlefield Hardline Screenshot 2

Gelelim hikayeli oyuna, yani Single Player‘a.

Oyunda yalnızca banka soyguncularını bankalarda yakalamıyor, aynı zamanda evlerine de baskın yapıyorsun. Elbette evden kaçanlar da oluyor. Kimliklerini öğrendiğin  kişileri merkeze bildirip kaçanların peşine düşüyorsun. Tabi ki tüm polisler iyi değil. Eğer isterseniz ele geçirdiğiniz uyuşturucuyu polislere bildirmeden kaçırabilisiniz.

Oyun PC, XBOX One ve PS4‘e çıkacak. Çıkış Tarihi 2015 olarak söyleniyor. Şu anda Beta versiyonu yayınlanmış durumda. Oyunun videosu aşağıda.

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

İnceleme

  • Oynayış9
  • Atmosfer / Eğlence10
  • Ses / Müzik9
  • Oynama Süresi10
  • Grafikler9
  • 9.4

    Score

    Banka soymaya hazır mısınız ?Siteyi geliştirmek için çalışan gönüllülerden...