Borderlands: The Pre-Sequel – Oyun İncelemesi

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

Borderlands: The Pre-Sequel 1

Borderlands serisinin 3. oyunu ile karşınızdayız. Borderlands: The Pre-Sequel  bana her zaman Half-Life’ı hatırlatmıştır. Gerek grafikleri gerekse oynanış biçimi olarak Half-Life‘ın tadını bugün hala almak isteyenlere güzel bir alternatif. 2K Games‘in Borderlands serisinin yeni oyunu Borderlands: The Pre-Sequel önümüzdeki ay çıkacakmış. Ee biz de nasılmış bir bakalım dedik. Oyunumuz FPS oyunu olmasının yanı sıra bir RYO oyunu. Yani silah geliştirmeli karakter tasarlamalı falan filan. Önceki oyunlarda da olduğu gibi Multiplayer özelliği hala mevcut. Grafikleri ve daha da kötüsü renkleriyle pek hoşuma gitmeyen bir oyun olsa da, 3-5 kişi internet cafeye gidersem oynarım diyebileceğim tarzda bir oyun. Gelelim oyunun özelliklerine; Borderlands 2‘ye ek olarak yeni oyun mekanikleri gelmiş. Anti-gravity (yer çekimi önleyici), dondurucu silahlar ve çevredeki oksijen tankları ile çeşitli yollarla adamları öldürebiliyorsunuz. Borderlands’te 4 ana sınıfımız var. Bu sınıfların ismi Athena, Wilhelm, Nisha ve Calptrap. Ve her sınıfın içinde de 3 adet benzersiz yetenek ağacı (skill tree) bulunuyor.

 

Borderlands: The Pre-Sequel 2

Borderlands’in Karakter Sınıfları

Başlayalım Athena ile, bu karakter sınıfımızın ana özelliği kalkanının olması. Dediğimiz gibi 3 alt özelliği de mevcut. Phalanx Tree: karakterimiz kendine müslüman olmayıp, kalkanı kullandığınızda tüm takım arkadaşlarına kalkan açıyor.  Xiphos Tree: Yakın dövüş silahlarıyla rakipte güçlü bir zehir bırakıyor. Bu da onun canını zamanla indiriyor. Ceraunic Tree: Bu da zehir ama bu silahla ateş ettiğinizde de işliyor. Yine zamanla öldürüyor.

Gelelim Wilhelm‘e. Bu karakterimiz destek sağlıyor ve fazladan saldırı hasarı veriyor.  Hunter Killer Tree: Ekstra hasar veriyor ve ayrıca kurtlara inanılmaz bufflar yapıyor. Cyber Commando Tree: Hedef aldığı her adama inanılmaz yüksek hasarlı vurmayı sağlıyor. Dreadnought Tree: Takım arkadaşlarımıza bizim arımsı böceklerimizden ve parazitlerimizden gönderiyor. Bu sayede takımı canlı tutuyor.

Nisha hedefi hiç sektirmiyor, bununla birlikte şarjörü de ciddi anlamda hızlı dolduruyor. Law and Order Tree: Melee atak geliştirileceği zaman kullanılıyor. Fan the Hammer Tree: Bahsettiğim gibi tüm silah avantajlarını veriyor. Hızlı şarjör ve sekmeden ateş etmek gibi. The Riflewoman Tree: Karşı tarafın hedeflemesini bozuyor. Bu sayede zor nişan alınır hale geliyor.

Claptrap‘in takıma faydası mı olur yoksa zararı mı bilinmez. Pek de tercih edilmez zaten. Doomtrap Tree: Silahına ekstra saldırı gücü verir. I Love You Guys! Tree: Kendisine ve tüm takıma can takviyesi yapar. Karakterin karşı tarafı kastırdığı yönünde yorumlar aldım, o nedenle pek önerilmiyor. Bence Borderlands’in en gereksiz karakteri.

Çıkış Tarihi: 14 Ekim 2014
Platformlar:
PC
Linux
PlayStation 3
Xbox 360

Borderlands: The Pre-Sequel 

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

İnceleme

 • Oynanış7
 • Atmosfer / Eğlence7
 • Ses / Müzik6
 • Oynama Süresi8
 • Grafikler6
 • 6.8

  Score

  + Skill miktarı arttırılmış.

  - Grafikler adına hiçbir gelişim yok.

  - Oyun modları ve karakterleri adına pek bir yenilik yok.Siteyi geliştirmek için çalışan gönüllülerden...