Dragon Age III: Inquisition – Oyun İncelemesi

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

Dragon Age Inquisition GamePlay 1
Dragon Age III: Inquisition‘ı tanıtmadan önce biraz ilk ve ikinci oyunlarına değinmek istiyorum. Serimiz Dragon Age: Origins ile başlamıştı. İlk oyunumuzda RYO özellikleri baskın bir oyundu. Gerek oynanış tarzı olarak gerekse yanımızdaki karakterler ve skillerimiz olarak, belirli görevlere gidip, seçtiğimiz görevler doğrutusunda oyuna hayat veriyorduk. Yani oyunun konusu bizim seçeneklerimiz doğrultusunda değişiyordu. Morrigan, Allistair, Leliana ve diğer dostlarımızla birlikte görevden göreve koşuyorduk. Karakterimizin adını ve ırkını biz belirliyorduk. Dragon Age II ile bu şansımızı elimizden almışlar, bize Hawke’ı oynatmışlardı. Yani belirli bir karakteri oynuyorduk. Oyunun konusu ise ilk oyuna göre yetersiz kalıyordu. Yani Dragon Age Origins hayranlarının hayallerini yıktı.

Dragon Age Inquisition GamePlay 2 Dragon Attack

Dragon Age III: Inquisition‘da ise geçen oyunun aksine, çok daha fazla ırkın yaratıldığı söyleniyor. Hatta oyuna multiplayer özelliği de geliyor.  Oyunun grafiklerinin iyileştirildiği ve haritanın büyüdüğü oyuncuları sevindirecek bir haber. Tıpkı Skyrim gibi açık dünyada dolaşmalı bir oyun yapılıyor. Yani bol bol gezip uçsuz bucaksız bir dünyada yaşayacaksınız.

Dragon Age Inquisition GamePlay 3

Oyunu hemen teknik olarak değerlendirmek istiyorum. Önceki oyunlara göre sıcak bir teması var. Kullanılan renkler ve çevre detayları üzerinde çok çalışıldığını belli ediyor. Çevre detayları daha kullanılabilir ve yeni aletler mevcut. Haritalar kesinlikle birbirinin kopyası değil. Yani kendini tekrar eden çok öğe yok. Her gördüğünüz yer size yepyeni gelecek. Skill çeşitliliği arttırılmış. Bu muhtemelen oyunun uzunluğunun da arttığını gösteren bir şey.

Dragon Age III: Inquisition

Çıkış Tarihi: 18 Kasım 2014

Platformlar:

PC
PlayStation 3
PlayStation 4
Xbox 360
Xbox One

 

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

İnceleme

 • Oynanış8
 • Atmosfer / Eğlence8
 • Ses / Müzik8
 • Oynama Süresi10
 • Grafikler9
 • 8.6

  Score

  + Daha geniş dünya
  + Irk çeşitliliği
  + Yenilenen grafikler
  + Multi-Player ÖzelliğiSiteyi geliştirmek için çalışan gönüllülerden...