Kingdom Online Nasıl ? Güzel Mi ? – Oyun İncelemesi

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook7Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

kingdom-online-inceleme

Son zamanlarda çıkan yeni bir oyunla karşınızdayız. Oyunumuzun adı Kingdom Online. Tam sürümü çıkalı henüz 1 ay olmadığından çok yeni fakat bir o kadar da dolu bir oyun. Kingdom Online için Knight Online’ın devamı deniyor. Peki, şimdi biraz da oyunumuzun içinden bahsedelim.

Dil Seçenekleri

Oyunda Türkçe İngilizce dil seçenekleri mevcut. Oyunun grafikleri çok iyi değil. (Silkroad Online’ın grafikleri daha iyi) Fakat bunun geliştirileceğini varsayarak oyunun içinden söz etmek istiyorum. Oyun ciddi bir şekilde doldurulmuş, pek çok oyunun birleşimi diyebilirim.

Silah Gücünü Arttırma

Çok fazla skill çeşitliliği var. + basmak için Silkroad’daki elixir mantığıyla kristal alınıyor. Simyacılıkla kristaller birleştirilip ihtimalleri yükseltilebiliyor.

Ere Stones

Ere Stone denilen, karakterlere ekstra özellik veren taşlar bulunuyor. Her karakterde 5+1 tane slot bulunuyor ve bu slotlara geliştirilmiş ere taşları ekleniyor. Eklenen bu taşlar sayesinde her oyuncu kendi istediği alanda karakterini geliştirebilmiş oluyor.

ulasim-dragon-ejderha-kingdom-online

Ulaşım

Ulaşımda her oyundaki gibi at kullanılıyor fakat eğer istenirse ejderhaya da binilebiliyor. Bir yerden diğer bir yere giderken harita yeniden yüklenmiyor, ejderhanın üzerinde 10-15 saniye içinde gidiyorsunuz ve bu sırada güzel bir manzara izliyorsunuz. Ejderhada olduğunuzu gören tek siz değilsiniz, aşağıdan bakanlar da sizin kalkışınızı görebiliyor. Oldukça güzel olmuş.

simyacilik-kingdom-crafting-uretim

Silah Üretimi ve Diğer Üretimler

Simyacılıktan kısaca bahsetmiştim yukarda. Bu tarz başka olaylar da mevcut. Maden kazılıp ağaçlardan bitki toplanarak bunlar birleştirilip yeni ürünler oluşturulabiliyor. Bu da illa yaratıklardan item düşürmenizi gerektirmiyor.

Kombolar ve Özellikleri

Her skill’den sonra R’ye basarak düz vuruş atmaya yarıyor. Komboyu tek yaratıkta 3’e çıkarınca başka 5’e çıkarınca başka 7’ye çıkarınca başka özellikler veriyor. Mesela benim karakterde 5’e çıkardığımda şahısa skill’in %27’si kadar bir daha vuruyor. Ki bu her vuruşta geldiği için ciddi bir fark. Kombo yapmak da kolay değil, bu nedenle el becerisi çok önemli oyunda.

bolge-savasi-kingdom-online

Bölge Savaşları

Adeta Travian gibi bir bölge kurup asker yetiştiriyorsunuz. Fakat bu askerleri oyunda istediğiniz zaman istediğiniz yere çağırabiliyorsunuz. Askeri kamp kuruluyor ve askerler sizinle beraber saldırıyor. Dilerseniz onlara savun ya da saldır gibi emirler verebiliyorsunuz. Bu askerleri Bölge Savaşları dediğimiz savaşlarda kullanıyorsunuz asıl. Oldukça zevkli bu bölge savaşları, ileride sizin için bir örnek paylaşacağım videolu.

 Karakterler

Savaşçı, Suikastçi, Büyücü ve Şifacı adı altında 4 ana karakterimiz var. Bu 4 ana karakter de kendi altlarında 3’er sınıfa ayrılıyor. Yani toplamda 12 karakter ediyor. Oyun içinde beceri sıfırlayarak istendiğinde bu 3 sınıf arasında seçim yapılabiliyor. Peki hangi karakterler hangi karakterlere sahip ?

Savaşçı

warrior-savasci-kingdom-online

Yakın dövüş taktikleri kullanır. 3 silah seçeneği sunar.

savasci-ozellikleri-kingdom-online

Suikastçi

rogue-suikastci-kingdom-online

 

2 silah seçeneği sunar. Bunların biri yakın, diğeri uzak dövüş içindir.

 

suikastci-yay-hancer-kingdom-online-ozellikleri

 

Büyücü

wizard-kingdom-online-wizz-büyücü

Tek silahtır fakat 3 ayrı geliştirme yolu vardır. Ateş, buz ya da şimşek. Bu üç grubun da kendine has özellikleri vardır.

 

buyucu-wizard-ozellikleri

Şifacı

cleric-kingdom-online-sifaci

 

3 ayrı silah kullanırlar. Kendilerine ve arkadaşlarına can basmakla görevlidirler. Healer diye de bilinir. (Cleric)

sifaci-cleric-ozellikleri-kingdom-online

 

 

 

 

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook7Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

İnceleme

  • Oynanış9
  • Atmosfer / Eğlence8
  • Ses / Müzik7
  • Oynama Süresi9
  • Grafikler5
  • 7.6

    Score

    Oyunun geliştirileceğini varsayıyorum çünkü daha çıkalı 1 ay olmadı. Bence oyun oynamaya değer. Yeni bir oyun için çok iyi olduğunu düşünüyorum. Grafikler geliştirilir  ise eksiklerin %60-70'i hallolur diye düşünüyorum.Siteyi geliştirmek için çalışan gönüllülerden...