Middle Earth: Shadow of Mordor – Oyun İncelemesi

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook2Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

middle earth 1

Middle Earth: Shadow of Mordor adı size yabancı gelmesin, oyunun adının bir başka deyişle Lord of The Rings olduğunu belirtmek isterim. Middle Earth, Lord of The Rings ve Hobbit filmlerinin geçtiği yerdir. Bu nedenle oyunu önceki Lord of The Rings oyunları ile karşılaştıracağım. Daha önceki oyunlarda (strateji biçiminde olanlar hariç) Lord of the Rings‘in filminin konusunu aynen oynadık. Özellikle Lord of The Rings: Conquest zamanında pek çok kişi tarafından zevkle oynanmıştı. Hâla gittiğiniz internet cafelerde bu oyun mevcut olabilir. İşte bu oyun, o oyun ile, Assassin’s Creed ve Prince of Persia‘nın karışımı. Aksiyon ve RPG karışımı bir oyun aynı zamanda. Yani silah ve skill geliştirmeler mevcut. Kombolarımız da süper. Hikayemiz de harika. O zaman Middle Earth: Shadow of Mordor‘u anlatmaya başlayabiliriz.

Adamımızın adı Tailon ve bir kolcuyuz. Bir kulenin korunmasında görevliyiz. Fakat kulemizi orklar basıyor ve ailemizi katlediyorlar. Başta oğlumuz ve karımız olmak üzere. Bunların hepsini videodan izleyebilirsiniz. Videoda göreceğiniz gibi bizi de öldürüyorlar. İşte Middle Earth: Shadow of Mordor burada başlıyor. İçimizdeki intikam duygusundan dolayı tanrılar bizi bir “Wraith” olarak tekrar dünyaya gönderiyor. Ve içimizdeki ruh ile diğer ruhlarla iletişime geçebiliyoruz. Bu iletişime geçtiğimiz ruhlar ise Lord of the Rings karakterleri. Oynayış tarzımız açık dünya. Yani geniş dünyada geziyor, level alıyor ve oyunu çektiğiniz tarafa doğru yöneltebiliyorsunuz. Senaryo sizin elinizde yani.

middle earth 2

Middle Earth: Shadow of Mordor‘da özel güçlerimiz bulunuyor. Silahlarımızı istediğimiz gibi upgrade ediyor, oyunun gizli yerlerinde karşımıza çıkan özel upgrade’leri toplayarak benzersiz özellikleri edinebiliyoruz. Bir adet yayımız, kılıcımız ve 2 adet de hançerimiz bulunuyor. Oyunda başını ellediğiniz herhangi bir ork’un kafasındaki düşünceleri alabilir, onun düşüncelerini değiştirebilir (kendinizden yapmak) ya da beynini patlatabilirsiniz. Yeri gelecek sessiz sessiz arkadan yaklaşacaksınız, yeri gelecek bir ordunun üzerine doğru koşup yeri göğü inleteceksiniz.

Sauron ork ordusunu dünyaya yavaş yavaş yaymaya başladığı için, oyundaki haritalar ilk oynadığınıza göre zamanla değişecek. Yani yeşillikler ve ağaçlar yok olacak, atmosfer git gide karanlıklaşacak. Güneşi özleyeceğiniz bir oyun olacak. Karakterimizin atletik yapısı sayesinde her yere tırmanarak çıkabiliyorsunuz. Ruhsal yapısı sayesinde ise, zamanı yavaşlatma ve hızlı bir şekilde ilerleme gibi özellikleriniz de mevcut. Kendi level’ınız olduğu gibi orkların da level’ları oluyor ve oyunun belirli yerlerine doğru ilerledikçe karşınıza çıkan orklar git gide güçleniyor.

Middle Earth: Shadow of Mordor

Çıkış Tarihi:

Microsoft Windows

 • 30 Eylül 2014

PlayStation 4, Xbox One

 • 30 Eylül 2014
 • 3 Ekim 2014

PlayStation 3, Xbox 360

 • 18 Kasım 2014
 • 21 Kasım 2014

Platformlar:
PC, Xbox One, PS4, PS3, Xbox 360

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook2Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

İnceleme

 • Oynanış9
 • Atmosfer / Eğlence9
 • Ses / Müzik8
 • Oynama Süresi8
 • Grafikler8
 • 8.4

  Score

  Oyunu çıktığı gün oynayacağım.Siteyi geliştirmek için çalışan gönüllülerden...