The Evil Within – Oyun İncelemesi

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

The Evil Within 2

Biz  Sebastian Castellanos adında bir polisiz. Bir cinayeti araştırmak için gittiğimiz yerde az daha ceset oluyorduk valla. The Evil Within çok mu iyi yoksa çok mu kötü tam anlamıyla ayırt edemedim. Yani şöyle diyim, atmosfer cidden iç karartıcı, bu çok iyi başarılmış ama için o kadar kararıyor ki oyuna giresin gelmiyor bir yerden sonra. The Evil Within‘ın ilk başında yere damlayan kanlarımızla karşılaşıyoruz ve ipe bacaklarımızdan asılmış tepe taklak durmaktayız. Karşımızda bir abimiz var, biraz ölmüş, o da asılmış bizim gibi ama ne hikmetse biz canlıyız. Sol tarafımızdan bir ceseti alıyor birisi. Kafasını koparıp içeri gidiyor kesmek için. O sırada biz de karşıdaki ceset abimizin üzerindeki saplı bıçağı yakalayıp kurtulmaya çalışıyoruz. Kurtulduktan sonra ise bu ceset kesen yaratık oyun boyunca peşimize düşüyor.

The Evil Within 3

The Evil Within’ı 2 partiye bölmüşler anladığım kadarıyla. Bir parçası bu yaratıktan kaçmakla geçiyor, diğer parçası ise bu yaratık gibi pek çok yaratıktan kaçmakla geçiyor.  Ne yazık ki bu yaratıkların bazılarını ateşle yakmanız gerekmekte. İşte 1-2 kişi geldi mi sorun yok ancak 10 kişi geldikleri zaman bayağı zorluyor oyuncuyu. Bol kanlı, düşüp kalkmalı, bacak sakatlanmalı, kırılmalı patlamalı korkunç bir oyun. Canlarınızı yenilemek için medikal ürünler bulunuyor. Şırıngadır bandajdır. Oyunun ikinci kısmında bir silah buluyoruz fakat mermisi yetersiz ve çok bir etkisi olmamakta.

Oyunun teknik özelliklerine gelecek olursak, The Evil Within‘ın yapımcısı aynı zamanda Resident Evil‘ın yapımcısıdır. Fakat oyunun grafikleri hariç oyunu çok gelişmiş bulmadım. Mesela adam bacağımızı elektrikli testere ile kestikten sonra topallamaya başlıyoruz fakat pantolon nedense hep sapasağlam. Oyunda mantık hataları mevcut olsa da, grafikler ve atmosfer tasarımı gerçekten iyi.

Çıkış Tarihi: 14 Ekim 2014 (Kuzey Amerika, Avrupa), 16 Ekim 2014 (Avustralya)

Platformlar: PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

İnceleme

 • Oynanış9
 • Atmosfer / Eğlence9
 • Ses / Müzik7
 • Oynama Süresi6
 • Grafikler8
 • 7.8

  Score

  + Grafikler ve Atmosfer
  + Karamsarlık Hissi
  - Mantıksal HatalarSiteyi geliştirmek için çalışan gönüllülerden...