Uzun Yolculuklarda Çekilmeyecek 7 Yolcu Tipi

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook3Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

Hepimiz uzun yolculuklar yapmış, bu yolculuklarda pek çok insan tipine tanık olmuşuzdur. İşte o insan tiplerini bir araya topladık sizin için.

 

1. Keyfine Düşkün Olanlar

osurmak

 

Abi adamlar bildiğin rahat rahat her bir şeyi yapıyor şuncacık alanda. Koltuğu yatırmış adam geriye, yemek konulan sehpaya ayaklarını koymuş. Yeminle ön koltuk boş diye arka koltuktan ayağını ön koltuğa uzatan gördüm. İki koltuk arasından nasıl geçirdin o ayağı ayı.

 

2. Ablacım Ver Çocuğu Biz Uyutalım

problem çocuk

 

Bebekli yolculara ayrı bir sabır diliyorum. Ebeveyn olmak kolay değil hele ki toplum içinde. Her ne kadar belli edilmemeye çalışılsa da o gürültü makinesi aslında herkesi rahatsız etmektedir ama sevimliliğiyle yırtar kerata. Ama kimisi harbiden yırtınıyor yol boyu. 4 yaşından 7 yaşına kadar görülen bu durumda, bazen de veliler azarlamaktan duramıyor. Yol boyu çocuğuna azar çeken duyarsız anne ve yaygaracı bir çocuktan daha beter ne olabilir ?

 

3. Yerini Beğenmeyen Yaşlı Teyze

yerini-begenmeyen-teyze

 

Teyze nolur sus artık. Abi yol boyu söylenebilir mi bir insan ? Söylenir.

 

4. Yol Boyu Konuşan Amca

Konuşkan Adam

 

Kitap okumak ya da müzik dinlemek mi istiyorsun ? Hayır, bu amcayla konuşacaksın. Neden mi ? Çünkü sen seçilmiş kişisin. Oturdum denedim adam hiç susmuyor. Hele ki bir kaç saatlik yolculuk yapacaksanız hiç çekilmez oluyor. Kulaklığımı tam kulağıma götüreceğim başka bir şey söylüyor. Utanmasa eliyle çekip alacak kulağımdan. Abi belli ki ben müzik dinlemek istiyorum bıraksan olmaz mı ? Olmaz. ÖNEMLİ NOT: Sakın hemşehri çıkmayın.

 

5. Terminalden Dönmeyen Yolcular

late

 

 

Otobüs halkını durduklarına pişman ederler. Bu insanlar coğrafi keşiflere başlar otobüsün durduğu her yerde ve yollarını kaybederler. Otobüsteki 60 kişi de paşa paşa bu adamların dönmesini bekler.

6. Yılışık Muavinler

yilisik-muavin

 

Yarısı kötü espiri yapma özelliğine de ayrıca sahiptir. Üniversiteli genç bir kız ya da kafa dengi bir adam gördükleri zaman asla bırakmazlar. Eğer bunlardan birine denk gelirseniz ya ölmüş ya da ölmek üzereymiş taklidi yapın.

7. Horlayıp Başkasını Asla Uyutmayanlar

horlama sorunu

 

Abi horlamak elbette ciddi bir hastalık ancak yine de kimseyi inatla uyutmayanlarımız da mevcut. İşte bu insanları gizlice dürtüp oradan kaçın. Uyanacak kadar değil ama horlamaları geçecek kadar dürterseniz uzunca bir süre horlamalarını duymayabilirsiniz.

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook3Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page


Siteyi geliştirmek için çalışan gönüllülerden...