Bugün Tekrar Gülümseyin ! [Video]

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page

Hayatın yoruculuğu ve verdiği stresle beraber gelen mutsuzluklarınız, sizi üzüp duruyor olabilir. Ama hayata bakışınız bu konuda çok daha önemli bunu unutmamak gerekir. Bu nedenle hayattan nasıl keyif alındığını ve nasıl daha mutlu olacağınızı gösteren birkaç teşvik videosu ve hemen ardından gerçek olan bir kaç mutluluk anı videosu göstermek istiyorum size.

Mutluluğun sırrını çözmek denmiş bu videoda fakat aslında mutluluğun bir sırrı yok. Mutluluk zaten bize doğuştan gelir, biz huzurun ve mutluluğun üzerine bu kötü duyguları ekleriz yaşadıklarımızla. İşte bunu konu alan ve insanları mutlu etmenin kıymetini gösteren bir abimizin -bir kısa filmin- videosunu yayınlıyorum sizlere.

 

Ve işte o çok sevdiğim videolardan biri daha. Üstteki videoyu izlediyseniz bunu da izlemenizi öneriyorum, çünkü bu da paylaşmanın ne kadar önemli bir şey olduğundan söz ediyor. “Zenginlik ne kadarına sahip olduğunuzla ilgili değil, ne kadarını paylaştığınızla ilgilidir.”

 

Bunlar elbette kısa film. Belki de o kadar önemsemediniz. Fakat şimdi göstereceğim videolar, kısa film değil. Unutmayın, sizin için küçücük olan şeyler, başkaları için çok anlamlı olabilir. Ve bu anlamlı şeyler, onların hayatlarını çok farklı bir şekilde değiştirebilir. İşte şimdi atacağım video bununla ilgili, sonuna kadar izlemenizi öneriyorum.

 

 

Ve işte izlemeyi en çok sevdiğim o video. Hâla izlerim bu videoyu. Bir arkadaşımız bir evsize yardımcı oluyor ve ona tutan piyango bileti veriyor. Aslında ortada bilet falan yok, market sahibiyle anlaşıp bu parayı piyangodan çıkmış gibi göstermesini istiyor. İşte bunların hepsini kameraya kaydetmiş abimiz. İzliyoruz…

Parayı veren abimiz, evsiz abi için bir para toplama kampanyası başlatıyor ve bu abi için herkes para gönderiyor. Nihayetinde hedef cirosuna ulaşan para ile ev alıyorlar. İşte size bu videoyu da göstermek istiyorum.

Ve bu sefer başka bir işe katılıyorlar. Başka evsizlere de yardımcı olmak. İşte bir sonraki videomuz bu iki kardeşimizin başka bir arkadaşa yardım ederken çektikleri video.

 

Ne demiştik metnimizin başında, “Zenginlik ne kadarına sahip olduğunuzla ilgili değil, ne kadarını paylaştığınızla ilgili.” Bununla ilgili bir film de önermek istiyorum. The Pursuit of Happyness Will Smith’in canlandırdığı gerçek bir hikaye. Buraya kadar okuduysanız, filmi de mutlaka izlemelisiniz.

Hayatta hepinize bol şans…

Paylaşarak büyürüz...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Email this to someonePrint this page


Siteyi geliştirmek için çalışan gönüllülerden...